LFN

Lubelski Festiwal Naukinajwiększa impreza naukowa w Lublinie, popularyzująca naukę w społeczeństwie, szczególnie wśród młodzieży, prezentację projektów badawczych realizowanych w uczelniach i jednostkach naukowych, promująca uczelnie i jednostki badawcze oraz integrująca lubelskie środowiska naukowe. Festiwal ma także zachęcić do uprawiania i podglądania nauki oraz pracy dydaktyków, pokazać, że praca naukowca może być ciekawa, a studia mogą pomóc w realizacji marzeń [http://pl.wikipedia.org/wiki/Lubelski_Festiwal_Nauki].

Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja nauki wśród osób z Lublina i regionu. Aktywny udział w imprezie biorą pracownicy lubelskich uczelni, lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji. Będą prezentować stosowane w swojej pracy wyniki badań  naukowych oraz działania edukacyjne.

Od wielu lat podczas LFN prezentowane są osiągnięcia kilkudziesięciu dziedzin nauki i techniki. Zainteresowane ośrodki edukacyjne zawsze mają wyjątkową okazję do spotkania oko w oko z prawdziwą nauką i techniką. Na żywo mogą wziąć udział w doświadczeniach, pokazach oraz poznać laboratoria naukowe i warsztaty pracy uczonych i uk essay inżynierów, a także przedstawicieli firm i instytucji. Lubelski Festiwal Nauki zawsze daje możliwość poznania naukowego punktu widzenia na wiele problemów i zjawisk życia codziennego.

Wszystkie edycje Festiwalu zawsze odnosiły ogromny sukces . Programy imprez obejmowały ponad 800 różnych pokazów, wykładów, prezentacji, happeningów, wystaw, spektakli oraz konkursów z różnych dziedzin nauki. Przychylne opinie, jakie zebrały dotychczasowe LFN-y, pozwalają przypuszczać, że kolejny również będzie bardzo udany. Bowiem jego idea doskonale wpisuje się w program Lublin – Miasto nauki.

Przewodnik dla osób pragnących zgłosić projekt

Strona LFN: http://www.festiwal.lublin.pl/

Dodaj komentarz